Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Boston Celtics wygrali z Phoenix Suns

NBA: Boston Celtics wygrali z Phoenix Suns

2013.01.10//  P. Rączka
Koszykarze Boston Celtics pokonali 87:79 Phoenix Suns i odnieśli 18 zwycięstwo w sezonie, mając na koncie 17 porażek. Marcin Gortat po raz kolejny zagrał mecz na swoim poziomie - zdobył 12 punktów i zanotował 14 zbiórek. Ekipa z Arizony cały czas traciła do rywali kilkanaście punktów, lecz wygrana w trzeciej kwarcie sprawiła, że przed decydującą odsłoną rywale mieli zaledwie trzy "oczka" przewagi.
W czwartej kwarcie gospodarze jednak szybko podwyższyli prowadzenie, a Słońca w pierwszych pięciu minutach zdołały rzucić zaledwie dwa punkty. W drużynie Bostonu rezerwowi zdobyli w tym spotkaniu aż 47 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ich drużynie był Jeff Green - 14 "oczek".