Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Bulls pokonali Hawks, Rose z 34 punktami

NBA: Bulls pokonali Hawks, Rose z 34 punktami

2011.03.12//  D. Pęgiel
Koszykarze Chicago Bulls pokonali na własnym parkiecie Atlantę Hawks 94:76 (22:20, 26:30, 24:10, 22:16) w niedzielnym spotkaniu amerykańskiej ligi NBA. To piąty wygrany mecz z rzędu Byków, w czym sporą zasługę miała świetnie spisująca się defensywa. W drugiej połowie ekipa z Miasta Wiatrów pozwoliła rywalom na zdobycie tylko 26 punktów.
Dzięki wczorajszej wygranej Bulls zrównali się liczbą wygranych z Boston Celtics i wciąż mają realne szanse na sukces na Wschodzie. – Jeśli będziemy wygrywać mecze, to przegonimy ich i będzie wspaniale. Ale naszym zadaniem jest staranie się, aby tak się stało – oznajmił Derrick Rose, który zaliczył wczoraj kolejny świetny występ. Rozgrywający Byków zanotował 34 oczka, w tym 18 tylko w trzeciej kwarcie.