NBA: Gortat rewelacyjny w pogromie Pacers przez Magic

2010.04.13//  S. Kozak
Orlando Magic byli gośćmi drużyny Indiana Pacers, którą pokonali wysoko 118:98. Rewelacyjnie zagrał Marcin Gortat. Swoje 22 minuty na boisku wykorzystał na zdobycie ośmiu punktów i dziewięć zbiórek. Polak był bliski double-double, jakie zaliczyli Matt Barnes i Dwight Howard.
Magic nie dali szans rywalom. Od początku kontrolowali sytuację na parkiecie. Pierwszą kwartę zakończyli dużą przewagą 42:18. Van Gundy nie miał na co narzekać, bo jego podopieczni grali na najwyższym poziomie.
Marcin Gortat Marcin Gortat
NBA 12.04.2010 NBA 12.04.2010

Vince Carter zdobył dla Orlando 21 punktów. Najlepiej z gospodarzy spisał się A.J. Price. Wywalczył on 19 punktów, a po jednym mniej dołożyli Mike Dunleavy i Danny Granger.

Magic wygrali po raz piąty z rzędu i po raz 58. w tym sezonie. Pacers z bilansem 32-49 od dawna nie mieli szans na walkę o mistrzostwo ligi.