NBA: Houston Rockets wygrali z Oklahoma City Thunder

2013.04.30//  P. Rączka
Houston Rockets po trzech porażkach z rzędu, zdołali w końcu odnieść zwycięstwo nad Oklahoma City Thunder i zagrają przynajmniej jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie. Koszykarze z Teksasu pokonali gości 105:103. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie w ekipie gospodarzy był Chandler Parsons, który zdobył 27 punktów, miał 10 zbiórek i był o krok od zaliczenia triple-double. Dobry mecz rozegrał po raz kolejny Kevin Durant, rzucając tym razem aż 38 punktów.
Pierwsza połowa należała do gości, którzy byli bliscy przypieczętowania awansu już w tym meczu. Od trzeciej kwarty ekipa Rockets wzięła się jednak na poważnie za odrabianie strat i to ona rządziła już do końca na parkiecie. Końcówka była nerwowa – szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Reggie Jackson, który zastąpił kontuzjowanego Russella Westbrooka oraz Serge Ibaka.