Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Magic pokonują Celtics. Dobra postawa Gortata

NBA: Magic pokonują Celtics. Dobra postawa Gortata

2010.01.29//  S. Kozak
Orlando Magic gościli na własnym parkiecie drużynę Boston Celtics i choć dawali im nadzieję na zwycięstwo, to tylko na nadziejach się skończyło. Świetna ostatnia kwarta w wykonaniu podopiecznych Stana van Gundy’ego zapewniła im zwycięstwo 96:94.
Na początku czwartej kwarty gospodarze tracili 14 punktów do gości, ale do zwycięstwa poprowadził kolegów Rashard Lewis. Jego rzut spod samego kosza na sekundę przed końcem meczu i 23 punkty w całej rozgrywce zapewniły tryumf koszykarzom z Orlando.
NBA 28.01.2010 NBA 28.01.2010

Marcin Gortat tym razem spisał się bardzo dobrze. Grał prawie 27 minut i nie zawodził w najważniejszych momentach. Wywalczył 6 punktów, 8 zbiórek i zaliczył 3 bloki.

Orlando Magic dopisali sobie na konto trzydziestą wygraną w 46 meczach. Dla Boston Celtics była to 14 porażka na 29 spotkań.