Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns przegrał z Atlanta Hawks

NBA: Phoenix Suns przegrał z Atlanta Hawks

2012.02.16//  P. Rączka
Trzy mecze w trzy dni i trzy porażki - tak prezentuje się bilans Phoenix Suns w lidze NBA. Tym razem podopieczni Alvina Gentry przegrali na własnym parkiecie 99:101 z Atlanta Hawks. Marcin Gortat zdobył w tym meczu 13 punktów, miał 6 zbiórek, 3 przechwyty i dwa bloki. Gości do zwycięstwa poprowadził Josh Smith - 30 punktów, 17 zbiórek, 7 asyst, 4 przechwyty i 3 bloki. W składzie z Arizony pojawił się już w tym meczu już Grant Hill i Steve Nash.
Obecność dwóch najlepszych graczy była bardzo widoczna, a gospodarze dzięki ich dobrej postawie prowadzili do przerwy 56:47. Na czwartą kwartę gracze Phoenix wychodzili prowadząc 77:73. Gortat i spółka przespali jednak w odsłonią odsłonę, popełniali fatalne błędy, a rywale zdołali szybko odskoczyć i utrzymać przewagę do końcowej syreny.

- Niestety, nie potrafiliśmy wykończyć naszych akcji i zanotowaliśmy wiele niecelnych rzutów. Rywale kryli bardzo dobrze, nie pozwalali nam rozwinąć skrzydeł, poza tym kiedy odskoczyli na 10 punktów nie udało nam się ich dogonić. Nie możemy przegrywać tylu meczów na własnym parkiecie - powiedział po meczu Gortat.