NBA: Phoenix Suns przegrali z Utah Jazz. Gortat z jednym punktem

2012.11.11//  P. Rączka
Phoenix Suns przegrali 81:94 wyjazdowe spotkanie z Utah Jazz, w swoim siódmym meczu ligi NBA. Słabo zaprezentował się Marcin Gortat, który zakończył mecz z dorobkiem tylko jednego punktu - choć na parkiecie spędził 30 minut. Polak po raz kolejny miał ogromne problemy, aby poradzić sobie z Derrickiem Favorsem. Już po pierwszej przegranej kwarcie - 19:29, trener Aliev Gentry zaczął eksperymentować w składzie, jakby nieco odpuszczając mecz.
W ekipie gospodarzy dobrze zaprezentował się duet Al Jefferson (27 pkt, 14 zb.) i Paul Millsap (18 pkt, 13 zb.). Obaj zawodnicy poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Kolejnym rywalem Słońc, będzie ekipa Denver Nuggets.