2012.04.25//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns przegrali 88:100 wyjazdowe spotkanie z Utah Jazz i stracili tym samym już definitywnie szansę na udział w fazie play-off. W jednym z najważniejszych meczów w tym sezonie słabo zaprezentował się Marcin Gortat, który zdobył zaledwie dwa punkty i miał dwanaście zbiórek. Polak trafił tylko jeden z ośmiu rzutów, a do tego rywale zrobili na nim aż pięć bloków.
Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 47:42. Ekipa z Arizony utrzymywała dystans do przeciwnika, jednak w ostatnich minutach czwartej kwarty "Jazzmeni" powiększyli swoją przewagę i bezpiecznie dowieźli zwycięstwo do końca. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Paul Millsap, który zdobył 26 punktów i miał 15 zbiórek.