Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix wygrali z Sacramento

NBA: Phoenix wygrali z Sacramento

2012.12.18//  P. Rączka
Phoenix Suns pokonali 101:90 Sacramento Kings i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze NBA. Z dobrej strony po raz kolejny zaprezentował się Marcin Gorat, który po raz ósmy w sezonie uzyskał double-double. Tym razem Polak zdobył 14 punktów, miał 13 zbiórek i sześć bloków, będąc na parkiecie przez 33 minuty. Najskuteczniejszym zawodnikiem w jego zespole był Shannon Brown - 22 punkty.Goście wystąpili w tym spotkaniu bez swojego najlepszego zawodnika - Tyreke`a Evansa, lecz godnie zastąpił go rezerwowy Jimmer Fredette - 22 "oczka". Zwycięstwo nie przyszło łatwo Suns, gdyż w pewnym momencie przegrywali 33:52. Straty udało się odrobić po przerwie, a duża zasługa w tym dobrej gry w defensywie.