NHL: Philadelphia Flyers wygrała z Pittsburgh Penguins

2012.04.12//  P. Rączka
Hokeiści Philadelphia Flyers pokonali w wyjazdowym meczu po dogrywce 4:3 Pittsburgh Penguins, które uważane jest za jednego z głównych kandydatów do wywalczenia Pucharu Stanleya. Początek pierwszego spotkania w fazie play-off ułożył się znakomicie dla gospodarzy. Pingwiny szybko strzeliły trzy bramki i po pierwszej tercji zjeżdżali na przerwę w wyśmienitych humorach. W kolejnych odsłonach bramki zdobywali już jednak rywale i po końcowej syrenie był remis 3:3.
Zwycięskiego gola w dogrywce strzelił Jakub Voraczek, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bez trudu umieścił krążek w siatce, zdobywając "złotą bramkę". Lotnicy zasłużenie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej rywalizacji. Gracze Pittsburgh po znakomitym początk myśleli, że już wygrali - niestety dla niech, srogo się mylili.