NHL: Pittsburgh Penguins wygrali z Washington Capitals

2013.03.20//  P. Rączka
Dziesiąte zwycięstwo z rzędu w lidze NHL odnieśli hokeiści Pittsburgh Penguins, którzy pokonali 2:1 Washington Capitals. Ekipa ze stolicy wysoko postawiła poprzeczkę rywalom i od pierwszych minut grała niezwykle skupiona, chcąc przerwać passe gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, za to w drugiej Stołeczni zdołali wyjść na prowadzenie po bramce Aleksandra Owieczkina. Pingiwny wyrównały dość szybko, a gol padł także w "power play".
W ostatniej odsłonie przyjezdni mieli znakomitą okazje, aby ponownie objąć prowadzenie, bowiem przez cztery minuty grali w przewadze jednego zawodnika. Na ich nieszczęście w tym czasie oddali tylko dwa celne strzały, ale żaden nie wpadł do siatki. Zaraz po tej niewykorzystanej okazji, gdy szanse się wyrównały, kontrę wykończył Matt Niskanen.