PŚ w Klingenthal: Jaka Hvala zwycięzcą. Żyła najlepiej z Polaków

2013.02.13//  P. Rączka
Jaka Hvala zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Klinghental. Słoweniec oddał skoki na odległość 142,5 i 133m. Drugie miejsce w konkursie zajął Taku Takeuch, a na najniższym stopniu podium uplasował się Gregor Schlierenzauer. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął 6. miejsce za skoki na odległość 135 i 128,5m. Nieco gorzej zaprezentował się Krzysztof Miętus zajmując 12. pozycję. W swoim pierwszym skoku brakło mu półtora metra do rekordku skoczni - lądował na 145 m.
Zawodnicy skakali w trudnych warunkach atmosferycznych, przez co było trochę loterii. Mistrz świata juniorów pokazał jednak klasę i potwierdził, że on i jego koledzy nieprzypadkowo w tym sezonie są w znakomitej formie.