PŚ w Sjusjoen: Justyna Kowalczyk dziesiąta, Marit Bjoergen wygrywa

2011.11.19//  P. Rączka
W norweskim Sjusjoen odbyła się inauguracja sezonu Pucharu Świata kobiet w biegu na 10 km stylem dowolnym. Zawody wygrała Marit Bjoergen, a Justyna Kowalczyk uplasowała się na dziesiątej pozycji. Godny odnotowania jest fakt, że w pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedem zawodniczek z Norwegii. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla, która straciła do zwyciężczyni aż 27,1 sekund, a trzecia była Vibeke Skofterud.

Polka walcząca o to, aby jako pierwsza zawodniczka w historii zwyciężyć po raz czwarty z rzędu rywalizacje w Pucharze Świata wystartowała bardzo słabo. Po 2,5 km traciła już niecałe 20 sekund do pierwszego miejsca, a pięć kilometrów dalej było to już ponad 40 sekund. Ostatecznie Polka odnotowała stratę czasową do swojej największej rywalki - 1 minutę i 12 sekund. Justyna Kowalczyk zatem tradycyjnie słabo rozpoczęła sezon. Teraz pozostaje już czekać na kolejne zawody.