PŚ w Vikersund: Robert Kranjec zwycięzcą. Stoch i Żyła znów wysoko

2013.01.27//  P. Rączka
Robert Kranjec wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w Vikersund. Słoweniec lądował dziś na 231,5 i 230 m. Za mistrzem świata w lotach narciarskich uplasował się Michael Neumayer - 223 i 231 m, a trzecie miejsce zajął sobotni zwycięzca Gregor Schlierenzauer - 219 i 225 m. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch zajmując 7. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Piotr Żyła, który zakończył rywalizacje trzy pozycje niżej.
Po raz kolejny dobrze dobrze zaprezentował się Maciej Kot, pobijając swój rekord życiowy, co dało mu w konkursie 14. miejsce. W drugiej serii mogliśmy oglądać również Dawida Kubackiego i Krzysztofa Miętusa.