2012.03.04//  P. Rączka
Marit Bjoergen wygrała sprint techniką klasyczna na dystansie 1,4 km w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Julia Ivanova, a trzecia była Justyna Kowalczyk, która traci już w klasyfikacji generalnej 78 punktów do Norweżki.

Polka przebrnęła przez eliminacje z drugim czasem - lepszy miała tylko Bjoergen. W ćwierćfinale nasza Królowa Nart pewnie prowadziła od startu do mety, a przewaga którą sobie wypracowała pozwoliła jej jeszcze na to, że mogła pod koniec zwolnić.

W półfinale Kowalczyk narzuciła mordercze tempo, mając w pewnym momencie nawet 30 metrów przewagi nad Matwiejewą, Randall, Kylloenen, Gjeitnes, Fessel. W finale Polka wystartowała znakomicie, niestety zjazd pokonała zbyt asekuracyjnie i spadła na trzecie miejsce. Wyprzedziły ją Bjoergen i Iwnaowa, które walczyły o zwycięstwo. Norweżka zachowała więcej sił i pewnie wygrała.