2012.02.05//  P. Rączka
Norweżka Therese Johaug wygrała bieg łączony Pucharu Świata w rosyjskim Rybińsku. Druga na mecie zameldowała się Justyna Kowalczyk. Polka dzięki swojej bardzo dobrej postawie w biegu oraz zdobytym punktom na dwóch premiach lotnych (15 i 12 pkt.), została ponownie liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nasza zawodniczka ma dwa punkty przewagi nad Marit Bjoergen, która dziś była trzecia.

Pierwsze 7,5 km zawodniczki miały do przebiegnięcia łyżwą. Tempa nadawała młoda Johaug, a za nią były Kowalczyk i Bjoergen. Po dziesięciu minutach rywalizacji, Polka była pierwsza na lotnym finiszu, dzięki czemu zdobyła 15 punktów – za nią była Bjoergen (12 pkt.) i Johaug (10 pkt.). Przewaga tej trójki nad resztą stawki po 4 km wynosiła już ponad 22 sekundy.

W połowie dystansu, gdy nastąpiła zmiana nart i zmiana stylu biegu, Kowalczyk traciła do Johaug niecałą sekundę. Niestety Norweżka była dziś w znakomitej formie i z każdym następnym metrem oddalała się od Polki. Ostatecznie Nasza Królowa nart straciła do zwyciężczyni 26,9 sekund, a trzecia Bjoergen – 52,9 sek.