PŚ w skokach narciarskich: Małysz 3. w Sapporo. Zwycięstwo Freunda

2011.01.15//  D. Pęgiel
Niemiec Severin Freund wygrał konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Austriak Thomas Morgenstern i Adam Małysz, który do stolicy prefektury Hokkaido wrócił po siedmiu latach przerwy.

W pierwszej serii najlepiej wypadł Adam Małysz (132,5 m; 126,6 pkt). Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Kofler (125,5 m; 126 pkt), a trzecie - Niemiec Michael Uhrmann (131 m; 122,1 pkt). Czwarty był lider klasyfikacji generalnej PŚ Thomas Morgenstern (124,5 m; 120,4 pkt), a piąty Niemiec Severin Freund (124 m; 118,5 pkt).
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Pozostali polscy skoczkowie nie zakwalifikowali się do finałowej części konkursu - Piotr Żyła zakończył jako 31., Rafał Śliż - 37., a Maciej Kot – 40.

W drugiej odsłonie najlepiej skoczył Severin Freund (120 m; łączna nota: 249,6 pkt), drugi był Thomas Morgenstern (124,5 m; 248,2 pkt), a dopiero na trzecim miejscu sklasyfikowany został Adam Małysz (118 m; 240,5 pkt).