Sport   »   Aktualności   »   Philippe Gilbert mistrzem świata w kolarstwie

Philippe Gilbert mistrzem świata w kolarstwie

2012.09.24//  P. Rączka
Philippe Gilbert zdobył tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego, ktory odbywał się na trasie liczącej 267 km w holenderskim Valkenburgu. Edvald Boasson Hagen został wicemistrzem, a na najniższym stopniu podium uplasował się Alejandro Valverde. Już od samego startu działo się bardzo wiele, gdyż każdy z kolarzy próbował rozegrać ten wyścig na swój sposób, co skutecznie utrudniali pozostali.
Pomimo wielu przetasowań i ucieczek decydująca rywalizacja rozegrała się na około 2 kilometry przed metą. Belg zachował najwięcej sił, bez trudu wyprzedził Vincenzo Nibalego i pewnie zmierzał sam do mety. Najlepszy z Polaków był Marek Rutkiewicz który zajął 46. miejsce. Jarosław Marycz był 53., a Michał Gołaś 61.