Sport   »   Aktualności   »   Piłka ręczna: Polska zremisowała z Węgrami

Piłka ręczna: Polska zremisowała z Węgrami

2013.01.04//  P. Rączka
Reprezentacja Polski zremisowała 27:27 z Węgrami na turnieju w Czechach, który jest przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Hiszpanii. Rywale w całym spotkaniu ani raz nie wyszli na prowadzenie, a korzystny dla siebie wynik zdołali wywalczyć w ostatnich sekundach meczu. Biało-Czerwoni na 13 sekund przed końcem prowadzili różnicą jednej bramki, a do tego mieli piłkę. Niestety, zbyt szybko oddany rzut sprawił, że przeciwnik miał jeszcze czas na atak, który zakończył się bramką.

Podopieczni Michaela Bieglera już po pierwszym gwizdku szybko objęli trzybramkowe prowadzenie (4:1). Taka przewaga utrzymywała się dość długo, ale Węgrzy zdołali doprowadzić do remisu 11:11. Końcówka pierwszej połowy należała, jednak do Polaków, którzy wygrali 14:12. Po zmianie stron spotkanie było bardzo zacięte - jedni próbowali gonić, drudzy uciekać. Jeszcze na minute przed końcem nasi szczypiorniści prowadzili różnicą dwóch goli. Remis mimo wszystko to dobra nauczka przed zbliżającymi się mistrzostwami, bowiem zawodnicy zachowają większa koncentracje na najważniejszej imprezie.