Polskie łyżwiarki szybkie wywalczyły brązowy medal!

2010.02.27//  R. Staniec
Polski dzień w Vancouver! Nie lada sensację sprawiły polskie panczenistki, które sensacyjnie zdobyły brązowy medal olimpijski, pokonując zawodniczki amerykańskie. Najwyraźniej Polki wzięły przykład z Justyny Kowalczyk, która kilkadziesiąt minut wcześniej wywalczyła złoty medal.

Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotowska (rezerwowa Natalia Czerwonka) powetowały sobie przegrany półfinałowy pojedynek z Japonkami i zwyciężyły w walce o brązowy medal łyżwiarki z USA.
Polki zwyciężyły uzyskując czas 3,03,73. Wyprzedziły one Amerykanki aż o 1,57 sekundy. Decydującym okazało się ostatnie okrążenie podczas którego panczenistki z USA wyraźnie osłabły.

To ogromny sukces polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Na medal olimpijski musieliśmy czekać kilkadziesiąt lat.