Vancouver: Polskie panczeniski przegrały walkę o finał

2010.02.27//  R. Staniec
Polskie panczenistki w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotowska (rezerwowa Natalia Czerwonka) nie zdołały pokonać w półfinale łyżwiarek japońskich i tym samym nie awansowały do finału olimpijskiego.

Polki systematycznie traciły dystans do Japonek. Do szarży zerwały się w końcówce – w której odrobiły większość strat. Na mecie zameldowały się ze stratą zaledwie 0,19 sekundy.
Polki wciąż mają szanse za zdobycie medalu brązowego. Gdyby im się to udało byłaby to wielka sensacja. Ogromnym sukcesem jest już awans do najlepszej czwórki igrzysk.

Znakomicie zaprezentowała się Kornelia Marek, która na mecie zameldowała się na 11. pozycji. To ogromny sukces i wielka niespodzianka. Pozostałe Polski zajęły 25. miejsce (Sylwia Jaśkowiec) i 29. miejsce (Paulina Maciuszek).