2015.01.02//  M. Mikołajczyk
Konia z rzędem temu, kto poprawnie wytypował wyniki spotkań 20. kolejki Premier League. Nie tylko piłkarze Liverpoolu FC, Arsenalu Londyn, Evertonu oraz Manchesteru United zawiedli w Nowy Rok swoich kibiców. Na wysokości zadania nie stanęli w czwartek także reprezentanci Chelsea Londyn.

„The Blues” odnotowali 1 stycznia swoją drugą porażkę w angielskich rozgrywkach. Drużyna ze Stamford Bridge niespodziewanie przegrała na wyjeździe 3:5 z Tottenhamem Hotspur.
Tottenham Hotspur
Chelsea Londyn

Podopieczni Jose Mourinho w 18. minucie po golu Diego Costy otworzyli wprawdzie wynik spotkania, ale jeszcze przed przerwą stracili trzy bramki, w tym jedną po rzucie karnym. Po wyjściu z szatni Thibaut Courtois jeszcze dwukrotnie musiał wyjmować futbolówkę z siatki, a faworyzowani goście odpowiadali trafieniami Edena Hazarda i Johna Terry’ego.
Chelsea pozostała na fotelu lidera Premier League, ale ma obecnie identyczny bilans goli (44:19) i taki sam dorobek punktowy, co Manchester City. Przypomnijmy, że „The Citizens” w tej serii spotkań całkowicie zniwelowali stratę do Cesca Fabregasa i spółki, ogrywając u siebie 3:2 Sunderland.

Źródło: inf. własna/youtube.com