Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Chelsea wygrała z Arsenalem

Premier League: Chelsea wygrała z Arsenalem

2013.01.20//  P. Rączka
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali 2:1 Arsenal Londyn w hitowym meczu 23. kolejki Premier League. Gospodarze bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, przez co mogli znacznie spokojniej grać w dalszej fazie tej konfrontacji. W 6. minucie Eden Hazard idealnie obsłużył podaniem Matę, a ten otworzył wynik spotkania. Po kwadransie było już 2:0 - Ramires był faulowany w polu karnym przez Wojtka Szczęsnego, a polskiego bramkarza z rzutu karnego pokonał Lamprad.
Kanonierzy zaczęli grać lepiej dopiero w drugiej połowie. Tuż przed upływem godziny gry bramkę kontaktową zdobył Walcott. Goście robili co mogli, aby wywieźć choć jeden punkty ze Stamford Bridge, ale ostatecznie im się to nie udało. The Blues po jednak z akcji mogli podwyższyć prowadzenie, ale Vermaelen dobrze asekurował Polaka i wybronił strzał Ba.