Premier League: Manchester City wygrał z Arsenalem

2013.01.13//  P. Rączka
Arsenal Londyn przegrał na własnym stadionie 0:2 z Manchesterem City w meczu 22. kolejki Premier League. Goście wystąpili w tym spotkaniu osłabieni brakiem Samira Nasriego i Sergio Aguero, a także braci Yaya i Kolo Toure, którzy wyjechali na Puchar Narodów Afryki. Mecz od pierwszych minut nie układał się Kanonierom - w 9. minucie czerwoną kartkę zobaczył Laurent Koscielny, a sędzia wskazał na rzut karny. Wojciech Szczęsny wybronił jednak uderzenie Dżeko.
The Citizens wykorzystali fakt, że grali z przewagą jednego zawodnika jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się James Milner, a niedługo potem zrehabilitował się Dżeko. W drugiej połowie gole już nie padły, a duża w tym zasługa m.in. reprezentanta Polski, który okazał się lepszy od Teveza w sytuacji sam na sam.