Primera Division: FC Barcelona sensacyjnie przegrała z Osasuną

2012.02.12//  P. Rączka
Piłkarze FC Barcelony niespodziewanie przegrali 2:3 z Osasuną Pampeluna w wyjazdowym meczu 22. kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii musieli zacząć gonić wynik już po pięciu minutach gry - Raul Garcia podał do wbiegającego w pole karne Dejana Lekicia, a ten bez trudu pokonał Victora Valdesa. Kolejnego zaskoczenia gracze z Katalonii doznali w 22. minucie, gdy ponownie musieli wyjmować piłkę z siatki po golu Lekicia. Obie bramki obciążają kontro Gerarda Pique.
Po przerwie goście zdołali strzelić gola kontaktowego, lecz chwilę później gospodarze znów odskoczyli na różnicę dwóch goli, a trzeci poważny błąd popełnił Pique. Barcelona robiła co mogła, aby nie przegrać tego spotkania, lecz jej akcje były dość dobrze rozbije, bądź po prostu brakowało im wykończenia. Po golu Cristiana Tello nadzieje Dumy Katalonii ponownie odżyły, jednak choć mieli oni kilka okazji na zmianę wyniku, to żadnej nie potrafili wykorzystać.

- Wywalczenie tytułu? Raczej skupimy się teraz na obronie trofeum Ligi Mistrzów, a dopiero w drugiej kolejności spróbujemy skupiać się na pojedynczych meczach ligowych. Zobaczymy, co stanie się w niedzielę. Jest duża szansa, że nasza strata do Realu wzrośnie. Liga będzie teraz dla nas trudniejsza - powiedział Josep Guardiola.