2012.01.16//  P. Rączka
Znakomite widowisko stworzyli piłkarze FC Barcelony i Betisu Sewilla w meczu 18. kolejki Primera Division. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:2, jednak wynik mógł być zupełnie inny. Duma Katalonii zaczęła "po swojemu". Xavi i Lionel Messi kolejno w 10. i 12. minucie strzelili po golu i zapowiadało się, że szykuje pogrom. Gości szybko stracone dwie bramki nie podłamały i dalej konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. Tuż przed przerwą zostało wynagrodzone to golem kontaktowym, którego zdobył Castro.
W 52. minucie powiało sensacją - Roque Santa Cruz pięknym strzałem pokonał Valdesa i można powiedzieć, że mecz zaczął się od początku. Mistrzowie Hiszpanii zaczęli grać już bardziej z rozwagą, jednak Betis raz po raz stwarzał groźne okazje z kontry. Na kwadrans przed końcem gospodarze zdołali w końcu ponownie wyjść na prowadzenie, za sprawą bramki Sancheza. Tuż przed końcem meczu wynik ustalił Messi.