Sport   »   Piłka nożna   »   Puchar Polski: Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków

Puchar Polski: Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków

2012.04.03//  P. Rączka
Piłkarze Ruch Chorzów pokonali 3:1 Wisłę Kraków w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Niebiescy dzięki tej wygranej zrobili bardzo duży krok ku temu, aby w przyszłym sezonie wystąpić w europejskich pucharach. Dla Białej Gwiazdy był to mecz z tych "o życie", jednak po ich grze nie było widać tego, że mają oni "nóż na gardle". Pierwsze minuty gry były wyrównane i po upływie pół godziny obie drużyny wypracowały sobie tylko po jednej dobrej okazji.

Pierwsza bramka padła w 36. minucie - błąd Juniora Diaza i Michała Czekaja wykorzystał Arkadiusz Piech, nie dając szans bramkarzowi Wisły na skuteczną interwencję. Goście pięć minut po zmianie stron zdołali wyrównać, a gola po podaniu Ilieva strzelił Genkow. Niecałe dwadzieścia minut później Ruch ponownie wyszedł na prowadzenie - piłkę dośrodkował Marek Zieńczuk, a z gola cieszył się Marek Szyndrowski.

Jednobramkowa wygrana nie zadowalała gospodarzy i dalej atakowali bramkę przyjezdnych. Na kwadrans przed końcem w polu karnym faulowany był Rafał Grodzicki, a jedenastkę pewnie wykorzystał Paweł Abbott. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień, we wtorek. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Arka Gdynia i Legia Warszawa.