Sport   »   Aktualności   »   Pyrek, Rogowska i Starzak wysoko na mityngach w Rosji i w Niemczech

Aktualności

rss

Pyrek, Rogowska i Starzak wysoko na mityngach w Rosji i w Niemczech

2010.02.08//  S. Kozak
W Rosji odbył się lekkoatletyczny mityng „Rosyjska zima”, w którym w skoku o tyczce Monika Pyrek zajęła piąte miejsce. Bezkonkurencyjna była Jelena Isinbajewa, ale gdyby na miejscu była Anna Rogowska, która w Stuttgarcie wywalczyła drugą pozycję, zagwarantowałoby to emocjonującą końcówkę rywalizacji.
Monika Pyrek Monika Pyrek
Jelena Isinbajewa Jelena Isinbajewa
Monika Pyrek Monika Pyrek

Monika Pyrek pokonała wysokość 4,40 i 4,50 metra, ale trzykrotnie nie mogła sobie poradzić z 4,60 m. Isinbajewa za to przeskoczyła nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 4,85 m. Próbowała nawet pobić halowy rekord świata, ale nie udało jej się pokonać pułapu 5 metrów.

Marcin Starzak startował w Rosji w skoku w dal i dzięki odległości 7,60 m zajął piąte miejsce. Najdalej (8,04 m) skoczył Andrij Makarczew z Ukrainy.
Anna Rogowska Anna Rogowska
Anna Rogowska Anna Rogowska
Monika Pyrek Monika Pyrek

Anna Rogowska natomiast startowała ostatnio w mityngu w Stuttgarcie. W skoku o tyczce pokonała wysokość 4,71 m i to dało jej drugą pozycję. Mistrzyni świata jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku, ponieważ jeszcze nigdy w pierwszym starcie w sezonie nie osiągnęła tak dobrej pozycji. Dodatkowo po raz pierwszy startowała przy wykorzystaniu nowych tyczek – dłuższych o 10 cm i mających wyższy punkt zgięcia.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pyrek, Rogowska i Starzak wysoko na mityngach w Rosji i w Niemczech

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Pyrek, Rogowska i Starzak wysoko na mityngach w Rosji i w Niemczech