Real Madryt pokonał FC Barcelonę w meczu o Superpuchar Hiszpanii

2012.08.30//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt pokonali 2:1 FC Barcelonę w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Wynik ten oznacza, że Królewscy zdobyli pierwszy puchar w nowym sezonie - w pierwszym spotkaniu przegrali 2:3. Podopieczni Jose Mourinho niemal przez całą pierwszą połowę w pełni dominowali na murawie. Już po dwudziestu minutach gry i golach Gonzalo Higuaina i Cristiano Ronaldo gospodarze prowadzili 2:0.
Goli mogło być znacznie więcej, ale strzelec pierwszej bramki w meczu marnował raz po raz znakomite okazje. Gdy pod koniec pierwszej połowy Adriano zobaczył czerwoną kartkę za faul na CR7, wydawało się, że Barcelonę czeka pogrom. Strata jednego gracza jednak bardzo pozytywnie podziałała na wicemistrzów Hiszpanii i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą cudownego trafienia Messiego z rzutu wolnego.

Po zmianie stron znacznie lepiej prezentowała się ekipa Tito Villanova. Real się cofnął do obrony, jakby nie wierzył, że jest w stanie zdobywać kolejne bramki. Ostatecznie Królewscy dowieźli do końca prowadzenie, choć do ostatnich minut było bardzo nerwowo.