Superpuchar Hiszpanii: FC Barcelona pokonała Real Madryt

2011.08.18//  D. Pęgiel
FC Barcelona zwyciężyła na Camp Nou 3:2 (2:1) Real Madryt i sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Wygraną Dumie Katalonii dał najlepszy piłkarz świata - Lionel Messi. Argentyńczyk dwukrotnie umieścił piłkę w siatce rywali i raz asystował. W pierwszym meczu w Madrycie był remis 2:2
Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie podopieczni Jose Mourinho. Z narożnika pola karnego mocno uderzył Cristiano Ronaldo, ale piłkę z wielkim trudem obronił bramkarz Barcelony. W 14. minucie Katalończycy przeprowadzili wzorową akcję. Messi idealnym podaniem obsłużył Andresa Iniestę, a ten pokonał Ikera Casillasa w sytuacji sam na sam.
Lionel Messi
Lionel Messi Lionel Messi

Real odpowiedział pięć minut później, kiedy Ronaldo strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Królewskich na Camp Nou. Portugalczyk po uderzeniu Karima Benzemy zmienił tor lotu piłki i wepchnął ją do siatki Valdesa. Tuż przed przerwą drugie trafienie zaliczyła Barcelona. Po rzucie rożnym, zamieszanie w polu karnym Królewskich wykorzystał Messi, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Stołeczna ekipa zdołała wyrównać dopiero w 81. minucie. Po rzucie rożnym i wielkim zamieszaniu w polu karnym Valdesa najlepiej zachował się Karim Benzema. Pierwsze uderzenie Francuza zdołał jeszcze szczęśliwie obronić golkiper katalońskiej drużyn, ale przy dobitce nie miał już szans. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. W 88. minucie Adriano ostro dośrodkował w pole karne Realu. Piłka trafiła do Messiego, który świetnym uderzeniem z powietrza zapewnił Barcy zwycięstwo i Superpuchar Hiszpanii.

W ostatnich sekundach spotkania zawodnikom puściły nerwy. Po faulu Marcelo na debiutującym w barwach mistrzów Hiszpanii Cesku Fabregasie doszło do wielkiej awantury. Arbitery, by uspokoić pikarzy, pokazał czerwone kartki Mesutowi Oezilowi, Marcelo i Davidowi Villi.