Real Madryt wygrał z Eibar. Barcelona zgubiła punkty

2015.04.11//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt pokonali 3:0 Eibar w meczu 31. kolejki Primera Division i jak się okazało, była to bardzo cenna wygrana. Królewscy prowadzenie objęli w 21. minucie po trafieniu Cristiano Ronaldo, który popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pierwsze połowa zakończyła się jednak dwubramkowym prowadzeniem, bowiem jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Hernandez. W ostatnich minutach spotkania wynik ustalił Jese.
- Na wtorek wszyscy są do dyspozycji. Dzisiaj zagrali zawodnicy, którzy nie mieli wielu minut w poprzednich spotkaniach i poradzili sobie dobrze, szczególnie Chicharito. Cieszymy się, bo zdobył ważną bramką. Potem trafił także Jesé. Myślę, że nie wykonaliśmy za dużego wysiłku w tym spotkaniu, ale wszystko poszło dobrze – powiedział Ancelotti, odnosząc się do zbliżającego się spotkania w Lidze Mistrzów.

Zespół z Madrytu zbliżył się do FC Barcelony na dwa punkty, bowiem Katalończycy zremisowali 2:2 na wyjeździe z Sevillą. Rywalizacja o mistrzowsko Hiszpanii nabiera coraz większych rumieńców, a każda kolejna strata punktów może okazać się na wagę tytułu.