Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do III rundy

Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do III rundy

2012.05.30//  P. Rączka
Łukasz Kubot nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców. Polak pokonał 7:6(0), 6:2, 7:6(5) Florenta Serrę i awansował do III rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Francuz do imprezy przebił się przez trzy rundy eliminacji - obecnie jest sklasyfikowany na 156. pozycji na świecie, ale zdaniem tamtejszych mediów był faworytem spotkania.

Pierwszy set okazał się bardzo zacięty, a jego losy musiał rozstrzygnąć tie-break. Kubot pokazał się w nim ze znakomitej strony i ograł rywala do zera. Początek drugiej odsłony także był wyrównany, lecz później Polak szybko odskoczył Francuzowi i pewnie wygrał 6:2. Trzeci set okazał się ostatnim i choć Serra zdołał podnieść się z wyniku 0:3 - Łukasz zbyt szybko się rozluźnił, to jednak końcówka padła łupem tenisisty, który plasuje się na 49. pozycji w rankingu.