Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy

Tenis

Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy

2012.05.27//  P. Rączka
Łukasz Kubot pokonał 7:5, 6:2, 7:5 Karola Becka w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżu, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro. Pojedynek rozpoczął się w niedzielę, jednak przy stanie 2:0 w setach i 4:4 gemach został przerwany ze względu na zbyt późną porę i zapadający zmrok.

Polak zagra teraz z Francuzem Florentem Serrą, a nie z rozstawionym z numerem 15. Feliciano Lopezem, który wycofał się z turnieju. Tenisista z Lubina zajmuje 49. miejsce w rankingu ATP World Tour, natomiast jego dzisiejszy rywal plasuje się na 104. pozycji.

Dzisiejsza końcówka rywalizacji trwała zaledwie kilkanaście minut. Najpierw Kubot raz dwa wygrał przy swoim podaniu, następnie nie zdołał przełamać rywala po czym dwa kolejne gemy należały do niego.