Tenis

Roland Garros: Serena Williams sensacyjnie odpadła w I rundzie

2012.05.30//  P. Rączka
Serena Williams sensacyjnie przegrała 6:4, 6:7 (5-7), 3:6 z Virginie Razzano w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro. Amerykanka która wygrała w karierze trzynaście turniejów wielkoszlemowych jest obecnie sklasyfikowana na 5. pozycji, Francuzka na 115. Emocji nie brakowało. 30-letnia tenisistka była o włos od wygrania drugiego seta, natomiast w trzecim przegrywała już 0:5 i choć goniła wynik, to pościg okazał się nieudany.

- Ostatni gem był bardzo nerwowy, obie byłyśmy bardzo zdenerwowane i to było widać po naszej grze. Było cały czas bardzo blisko, ale to ona wykorzystała pierwsza swoją szansę. Nie mam żadnego wytłumaczenia dla tej porażki - powiedziała po meczu Williams, która w tie-breaku drugiego seta roztrwoniła prowadzenie 5-1.