Sport   »   Piłka nożna   »   Ronaldo tuż za wielką trójką Realu Madryt

Ronaldo tuż za wielką trójką Realu Madryt

2013.11.24//  P. Rączka
Cristiano Ronaldo w wygranym 5:0 meczu nad Almeirą strzelił jednego gola i dzięki temu trafieniu zrównał się w ilości zdobytych bramek dla Realu Madryt z Hugo Sanchezem. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie 164 gole. Portugalczyk ma zatem teraz do wyprzedzenia "tylko" trzech zawodników, aby zostać najlepszym strzelcem w historii klubu. Przed nim są Carlos Santillana (186), Alfredo Di Stefano (216) i Raul Gonzalez (228). CR7 wspomniane 164 gole zdobył w 149 meczach i ma średnią 1,1 gola na mecz.
Ronaldo z 17 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców w lidze hiszpańskiej w tym sezonie. Zawodnik w drugiej połowie meczu poprosił o zmianę, z powodu drobnego urazu. - Poprosiłem o zmianę tylko na wszelki wypadek. To nie jest jakaś poważna kontuzja. W pierwszej połowie zostałem uderzony w mięsień, który później był po prostu obolały - wyjaśnił