Sport   »   Aktualności   »   Rostkowska w półfinale biegu na 800 m

Rostkowska w półfinale biegu na 800 m

2009.08.16//  Ł. Łuniewski
Anna Rostkowska awansowała do półfinałowego biegu na 800 m podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Berlinie.

Polka w swojej serii eliminacyjnej wywalczyła drugie miejsce, które bezpośrednio kwalifikowało do dalszej rywalizacji. sumując wszystkie serie Polka osiągnęła piąty czas.

Podczas porannych sesji eliminacyjnych wystąpił także Tomasz Szymkowiak. Debiutant na mistrzostwach świata z czasem 8:27,93nie zdołała awansować do dalszej rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami.
Bailey 100 m Mistrzostwa Świata Berlin Aleen Bailey
Jessica Ennis Siedmiobój Mistrzostwa Świata Berlin Liderka siedmioboju Jessica Ennis
Anna Rostkowska 800 m Mistrzostwa Świata Berlin Anna Rostkowska

W eliminacjach rzutu oszczepem pojawiła się Urszula Piwnicka, której 56,49 m nie wystarczyło do awansu.

W siedmioboju rewelacyjnie spisuje się Kamila Chudzik. Po zakończeniu wczorajszego dnia na szóstej pozycji, dziś Polka wygrała rywalizację w skoku w dal awansując na czwarte miejsce tracąc do drugiej Jennifer Oeser dwa punkty. Popołudniu siedmioboistki czeka jeszcze rywalizacja w rzucie oszczepem i biegu na 800 metrów.
W jedynym porannym finale złoty medal w chodzie kobiet na 20 kilometrów zdobyła Rosjanka Olga Kaniskina, srebro Irlandka Olive Loughnane, a brąz Chinka Hong Liu. Polka Agnieszka Dygacz została sklasyfikowana na 29 pozycji.