Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A. Boniek usunięty z "Galerii Sław" Juventusu Turyn

Piłka nożna

rss

Serie A. Boniek usunięty z "Galerii Sław" Juventusu Turyn

2010.12.24//  D. Pęgiel
Włodarze turyńskiego Juventusu ugięli się pod presją fanów i usunęli Zbigniewa Bońka z klubowej Galerii Sław. Kilka miesięcy wcześniej były polski zawodnik wraz z pięćdziesięcioma innymi zasłużonymi piłkarzami Starej Damy otrzymał odznaczenie. Gwiazda została przyznana w ramach kampanii promocyjnej planowanej na nowym stadionie Juve.
Spora część kibiców zaprotestowała, gdy okazało się, że wśród klubowych legend znalazł się Polak, który - ich zdaniem - po odejściu z Juventusu w 1985 roku, miał bardzo krytyczny stosunek do klubu.
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek

Komentując całe zamieszanie, Boniek przyznał: Prezydent Andrea Agnelli przesłał mi list, w którym pytał mnie, czy chcę być jedną z gwiazd na nowym stadionie, a ja byłem tym zaszczycony. To nie jest jednak tak, że każdy kto kiedykolwiek grał dla Juventusu, powinien być także fanem Juventusu (…) jeśli kibice nie chcą mnie w "Galerii Sław" na nowym stadionie, to powiem im tylko tyle: Nie możecie wymazać historii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: sport.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Serie A. Boniek usunięty z "Galerii Sław" Juventusu Turyn

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A. Boniek usunięty z "Galerii Sław" Juventusu Turyn