Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: Juventus Turyn pokonał Lazio

Serie A: Juventus Turyn pokonał Lazio

2012.04.12//  P. Rączka
W najciekawszym meczu 32. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn pokonali 2:1 Lazio Rzym i ponownie znaleźli się na pozycji lidera tabeli. Gospodarze wyszli na prowadzenie po cudownym strzale z przewrotki Simone Pepe, który wykorzystał podanie Andrei Pirlo. Rywale zdołali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, a piłkę w samo okienko bramki posłał Stefan Mauri.
Bohaterem spotkania został 37-letni Aleksandro del Piero. Niechciany piłkarz Starej Damy, udowadnia w każdym meczu, że im starszy tym lepszy. Tym razem dziewięć minut po pojawieniu się na boisku, oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, czym zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

- To bardzo ważna część sezonu. Zbyt ważna, by myśleć teraz o mojej własnej przyszłości. Zawsze podkreślałem, że będę dalej grać z piłkę, ale jedyne o czym teraz myślę, to kolejny mecz Juventusu - powiedział po meczu del Piero.