Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: Juventus wygrał z Chevio

Serie A: Juventus wygrał z Chevio

2013.02.03//  P. Rączka
W pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki Seria A piłkarze Juventusu Turyn pokonali na wyjeździe 2:1 Chievo Werona. Dzięki tej wygranej mistrzowie Włoch ciągle pozostają samodzielnym liderem tabeli, mając trzy punkty przewagi nad Napoli. Goście od pierwszych minut byli stroną dominującą, a potwierdzili to już w 10. minucie, gdy Alessandro Matri pięknym strzałem wykończył podanie Vidala. Jeszcze przed przerwą po ładnej akcji podwyższył Stephan Lichteiner.
Gospodarze dopiero w 52. minucie zdołali przeprowadzić pierwszą groźną akcję, a ta od razu zakończyła się golem Cyrila Thereau. Choć do końca spotkania pozostawało jeszcze wiele minut, wynik nie uległ już zmianie. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Nicolas Anelka, nowy nabytek Juventusu.