Skoki narciarskie: Schlierenzauer wygrał w Planicy. Stoch i Małysz poza podium

2011.03.18//  D. Pęgiel
Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Na podium znaleźli się także rodacy zwycięzcy - Thomas Morgenstern i Martin Koch. Kamil Stoch zajął siódme miejsce, Adam Małysz był ósmy.
W pierwszej serii najlepiej wypadł Austriak Thomas Morgenstern (217,5 m; 226,3 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowany został rodak Morgensterna - Gregor Schlierenzauer (219 m; 223,6 pkt), trzeci był Fin Matti Hautamaeki (213 m; 216,9 pkt).
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Kamil Stoch (206 m; 208,6 pkt) był dziewiąty, Adam Małysz (201,5 m; 204,1 pkt) – 10. Do finałowej serii zakwalifikowali się także: Piotr Żyła (190,5 m; 176,4 pkt) z 26. pozycji oraz Stefan Hula (190 m; 171,2 pkt) z 30. Gorzej wypadł Tomasz Byrt (178,5 m; 160,1 pkt), który zakończył dzisiejsze zmagania na 33. miejscu.
Po drugiej odsłonie na pierwsze miejsce wskoczył Schlierenzauer (226 m, łączna nota: 450,9 pkt). Na drugiej pozycji sklasyfikowano Morgensterna (224 m, 448,1 pkt), trzecia przypadła Martinowi Kochowi (222,5 m; 433,8 pkt).
Kamil Stoch
Kamil Stoch Kamil Stoch
Kamil Stoch

Kamil Stoch (213,5 m, 421,6 pkt) zakończył na siódmym miejscu, Adam Małysz (215,5 m; 417,3 pkt) był ósmy, Piotr Żyła (190,5 m; 356,1 pkt) - 26., Stefan Hula (173,5 m; 328,5 pkt) - 30.