Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa w Superpucharze

2012.08.12//  P. Rączka
Śląsk Wrocław pokonał w serii rzutów karnych 4:2 Legię Warszawa i wywalczył po raz drugi w historii Superpuchar Polski. Spotkanie było rozgrywane w dość piknikowej atmosferze z faktu, że odbywało się ono na.... Pepsi Arena. Mianowicie organizatorzy ośmieszyli się już na starcie tym, że jako gospodarza podali... Śląsk Wrocław. Kibice mistrza Polski zbojkotowali mecz, który powinien zostać rozegrany na neutralnym terenie. Do prostu dołączyli fani Legii, którzy nie prowadzili dopingu.
W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Rok Elsner, wykorzystując dośrodkowanie Sebastiana Mili. Gra zdobywców Pucharu Polski ożywiła się w drugiej połowie, kiedy na murawie zameldował się Radović, Ljuboja i Kosecki. Wyrównującego gola strzelił w 59. minucie drugi ze wspomnianych Serbów, popisując się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego.

Śląsk: R. Gikiewicz - Pawelec, Stevanović (75. Cetnarski), Kowalczyk, Socha - Patejuk (87. Ł. Gikiewicz), Jodłowiec, Elsner (75. Kaźmierczak), Mila - Sobota, Diaz (46. Voskamp)
Legia: Kuciak - Rzeźniczak, Astiz, Jędrzejczyk, Wawrzyniak (70. Suler) - Żyro (46. Kosecki), Gol (46. Ljuboja),Vrdoljak, Furman (70. Łukasik), Kucharczyk (46. Radović) - Saganowski