2014.05.11//  M. Mikołajczyk
Lech Poznań nie zamierza rezygnować z walki o mistrzostwo Polski i kontynuuje swoją doskonałą passę w T-Mobile Ekstraklasie. W sobotnim meczu 33. kolejki ligowych rozgrywek „Kolejorz” wygrał 2:1 z Górnikiem Zabrze i w dalszym ciągu do prowadzącej Legii Warszawa traci tylko pięć punktów.

Podopiecznych Mariusza Rumaka do piątego zwycięstwa z rzędu poprowadził Gergo Lovrencsics, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Skrzydłowy wynik spotkania otworzył już w 5. minucie, ale jeszcze przed przerwą na gola gospodarzy odpowiedział Sobolewski. Ostatnie słowo należało jednak do klubu z Poznania. Na początku drugiej połowy bramkę na wagę trzech punktów strzelił wspomniany Bułgar, który wykorzystał podanie od Daylona Claasena.
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
T-Mobile Ekstraklasa

W innym spotkaniu grupy mistrzowskiej Lechia Gdańsk po trafieniach Makuszewskiego i Sadajewa pokonała na wyjeździe 2 do 0 Pogonię Szczecin. Prawdziwy festiwal goli miłośnicy futbolu obejrzeli w Krakowie, gdzie miejscowe "Pasy" zostały całkowicie rozbite przez Piast Gliwice, przegrywając aż 5 do 1.