2012.02.25//  P. Rączka
Do sporej niespodzianki doszło w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze Polonii Warszawa przegrali na własnym stadionie 1:2 z Widzewem Łódź - była to ich pierwsza porażka w tym sezonie na własnym stadionie. Czarne Koszule po niedawnym pewnym zwycięstwie nad ŁKS-em Łódź, pokazały, że do zdobycia mistrzostwa Polski to mają tak długą drogę jak do triumfu chociażby w Lidze Europejskiej.
Goście, na prowadzenie wyszli już po kwadransie gry, a błąd Michała Gliwy wykorzystał debiutujący w lidze Mehdi Ben Dhifallah. Po upływie pół godziny, przyjezdni powiększyli swoją przewagę - a dokładnie powiększył ją Tomasz Brzyski, który umieścił piłkę we własnej bramce. Po przerwie podopieczni Jacka Zielińskiego prezentowali się już znacznie lepiej. Wystarczyło to jednak tylko na honorową bramkę, którą zdobył w 90. minucie Władimir Dwaliszwili.

W innym spotkaniu Cracovia Kraków zremisowała 0:0 z Jagiellonią Białystok. Goście niemal przez całe spotkanie byli stroną dominującą, jednak napastnicy - w tym głównie Grzegorz Rasiak - nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Ostatnie dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy mogli ukarać drużynę Tomasza Hajty za brak skuteczności, lecz fenomenalnymi interwencjami wykazał się Grzegorz Sandomierski.

W meczu otwierającym sobotnią kolejkę zmagań Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 1:0 Zagłębie Lubin. "Górale" są już na 5. miejscu w tabeli, a wczorajsza wygrana była ich czwartą z rzędu. Bohaterem został Sebastian Ziajka, który w 32. minucie pokonał Ptaka, strzałem z woleja. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie - było w nim więcej walki, niż futbolu.