T-Mobile Ekstraklasa: Polonia pokonała Śląsk, Górnik wygrał z Koroną

2012.04.02//  P. Rączka
Polonia Warszawa pokonała 3:0 Śląsk Wrocław w meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Czarne Koszule dzięki tej wygranej włączyły się do walki o mistrzostwo Polski, a patrząc na ich najbliższy kalendarz spotkań, dość szybko mogą złapać kontakt z liderem. W pierwszej połowie więcej działo się na trybunach niż na murawie - mecz został na chwilę przerwany - zakazany transparent. Po wznowieniu gry, gospodarze przeprowadzili kilka dobrych akcji, a jedna z nich zakończyła się golem Władimira Dwaliszwili.
Zespół prowadzony po raz pierwszy przez Czesława Michniewicza, po zmianie stron nie zwalniał tempa. W 54. minucie prowadzenie podwyższył Łukasz Trałka. Ostatni gol zdobywany był na raty i choć Marian Kelemen robić co mógł, to jednak ostatecznie Łukasz Teodorczyk wpakował piłkę niemal do pustej bramki.

W innym meczu Górnik Zabrze zatrzymał rozpędzoną Koronę Kielce, wygrywając 2:0. Bohaterem spotkania został zaledwie 18-letni Arkadiusz Milik, który zdobył obie bramki. Trener Adam Nawałka na konferencji prasowej nie krył radości z wygranej, jednak tonował pochwały dla młodego naparstnika. - Był to dla nas trudny mecz z uwagi na przeciwnika. Korona potwierdziła, że prezentuje się w tym sezonie znakomicie. Tym bardziej cieszą nas trzy zdobyte punkty. Arkadiusz Milik jest młodym, utalentowanym piłkarzem, ale czeka go jeszcze bardzo dużo pracy aby osiągnął pułap zadowalający jego i nas.