T-Mobile Ekstraklasa: Polonia pokonała Widzew. Ruch wygrał z Podbeskidziem

2012.09.29//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Polonii Warszawa pokonali 3:1 Widzew Łódź. Była to pierwsza porażka podopiecznych Radosława Mroczkowskiego w tym sezonie, natomiast pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie ekipy ze stolicy. Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie po golu Łukasza Teodorczyka. Po tej bramce inicjatywę przejął lider tabeli, jednak nie miał on pomysłu na sforsowanie linii ataku rywali.
Czarne Koszule czekały na swoje okazje i się doczekały. W 73. minucie wynik podwyższył Paweł Wszołek. Widzew odpowiedział bardzo szybko, gdyż dwie minuty później rzut karny wykorzystał Łukasz Broź. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu Piotra Stokowca. Rezulatat na siedem minut przed końcem ustalił Daniel Gołębiewski.

Po słabym początku sezonu Ruch Chorzów w końcu wchodzi na swoją odpowiednią ścieżkę. Niebiescy odnieśli kolejne zwycięstwo w sezonie, tym razem pokonując na wyjeździe 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Nie było to łatwe spotkanie dla podopiecznych Jacka Zielińskiego, bowiem od 16. minuty przegrywali po golu Roberta Demjana. Bramka wyrównująca padła dopiero w po upływie godziny gry, a strzelił ją Maciej Jankowski. Zwycięstwo zapewnił Arkadiusz Piech, wpisując się na listę strzelców pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry.