2012.11.24//  P. Rączka
Sobotnie spotkania jakie zostały rozegrane w ramach 13. kolejki mocno rozczarowały kibiców. Tylko rywalizacja Polonii Warszawa z Zagłębiem Lubin nie zakończyła się podziałem punktów. Czarne Koszule po raz kolejny zawiodły, tym razem przegrywając 0:1. Zwycięską bramkę strzelił w 62. minucie Michal Papadopulos. Dzięki tej wygranej Miedziowi odbili się praktycznie od dna i dołączyli do reszty drużyn znajdujących się nad strefą spadkową.
Słabe spotkanie musieli oglądać kibice w Zabrzu, gdzie Górnik bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin. Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie i jak się okazało - takie tempo było przez 90 minut. Co jakiś czas każda z drużyn starała się zaskoczyć rywala, jednak akcje nie były na tyle dokładne, aby móc umieścić piłkę w bramce. Gospodarze mieli nieco więcej z gry - zwłaszcza w drugiej połowie, ale podział punktów jak najbardziej zasłużony.

GKS Bełchatów jak lew walczy o kolejne punkty, aby móc jeszcze liczyć na to, że utrzyma się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Podopieczni Michała Probierza choć prezentowali się po raz kolejny przeciętnie, to jednak Lechia Gdańsk nie grała wcale lepiej. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze, a dokładnie uczynił to Madej. Rywale mogli czuć się zaskoczeni, gdyż GKS niemal przespał całą pierwszą część meczu. Niecałe 10 minut później wyrównał Ricardinho uderzeniem z rzutu karnego i takim wynikiem zakończyła się ta konfrontacja.