Sport   »   Aktualności   »   Turniej Czterech Skoczni: Mocne składy Norwegii i Austrii. Finowie wciąż bez Janne Ahonena, powrót Noriakiego Kasaiego

Aktualności

rss

Turniej Czterech Skoczni: Mocne składy Norwegii i Austrii. Finowie wciąż bez Janne Ahonena, powrót Noriakiego Kasaiego

2014.12.22//  M. Mikołajczyk
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Turnieju Czterech Skoczni. Narciarski „Wielki Szlem” rozpocznie się już 27 grudnia, kiedy odbędą się kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. Karty na niemiecko-austriacką imprezę odkryli już szkoleniowcy wielu czołowych drużyn.

Wiadomo już, że szansy na swój szósty w karierze triumf w tych zawodach nie dostanie Janne Ahonen. Forma Fina w dalszym ciągu jest daleka od optymalnej i gwiazda Kraju Tysiąca Jezior najbliższy czas spędzi na treningach pod okiem doskonale znanego polskim kibicom Hannu Lepistoe. W składzie Austriaków na pierwszą część turnieju zabrakło z kolei Wolfganga Loitzla, innego z triumfatorów tej prestiżowej imprezy.
Noriaki Kasai
Janne Ahonen
Janne Ahonen

Do międzynarodowej rywalizacji po opuszczeniu zmagań w Niżnym Tagile i Engelbergu powrócą za to Japończycy z Noriakim Kasaim, Daiki Ito i Taku Takeuchim. Wybrańców Łukasza Kruczka prawdopodobnie poznamy we wtorek, tuż po mistrzostwach Polski w Wiśle.

Składy drużyn na Turniej Czterech Skoczni:

Finlandia: Lauri Asikainen, Sami Niemi, Anssi Koivuranta, Jarkko Maeaettae.
Austria: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Manuel Fettner, Manuel Poppinger, Thomas Diethart.
Norwegia: Rune Velta, Anders Jacobsen, Anders Bardal, Anders Fannemel, Philipp Sjoen, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang.
Francja: Ronan Lamy Chappuis, Vincent Descombes Sevoie.
Japonia: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi, Junshiro Kobayashi, Reruhi Shimizu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna/berkutschi.com/skispringen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Turniej Czterech Skoczni: Mocne składy Norwegii i Austrii. Finowie wciąż bez Janne Ahonena, powrót Noriakiego Kasaiego

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Turniej Czterech Skoczni: Mocne składy Norwegii i Austrii. Finowie wciąż bez Janne Ahonena, powrót Noriakiego Kasaiego