Sport   »   Siatkówka   »   WGP siatkarek: Polska wygrała z Argentyną

Siatkówka

WGP siatkarek: Polska wygrała z Argentyną

2011.08.12//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Argentyną 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) piątkowe spotkanie fazy grupowej World Grand Prix. Jutro o 15.30 biało-czerwone zagrają z Koreą Południową.

Od początku spotkania toczyła się walka punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 8:7. Chwilę później Polki ostro zabrały się do roboty i dzięki dobrej grze Radeckiej objęły dwupunktową zaliczkę (13:11). Argentynki po raz kolejny wyszły na prowadzenie przy stanie 18:17. Biało-czerwone obudziły się, gdy na tablicy widniał rezultat 20:20 - od tego momentu zdobyły pięć punktów, nie tracąc żadnego.
Reprezentacja Polski siatkarek

Drugi set rozpoczął się po myśli Polek. Jednak ich dobra gra została przystopowana przy stanie 11:7, wtedy Argentyna zaczęła odrabiać straty. Następnie nasze zawodniczki znowu odskoczyły przyjezdnym i do końca seta spokojnie punktowały rywalki, wygrywając 25:20. Bardzo dobrze w tej części gry spisywały się Kosek i rezerwowa Kruk.

Trzecia odsłona przyniosła sporo nerwów. Początek tego seta nie układał się po myśli polskich siatkarek, które przegrywały kilkoma punktami. Polki doprowadziły jednak do remisu (19:19) i po emocjonującej końcówce wygrały seta 25:23, a cały mecz 3:0.