Sport   »   Tenis   »   WTA Dubaj: Agnieszka Radwańska pokonała Julię Putincewą

Tenis

WTA Dubaj: Agnieszka Radwańska pokonała Julię Putincewą

2013.02.20//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 6:3 Julią Putincewą w drugiej rundzie turnieju WTA Tour w na twardych kortach w Dubaju, gdzie pula nagród wynosi 2 mln dolarów. Nie był to dobry mecz w wykonaniu Polki, która popełniła aż 25 niewymuszonych błędów. Spotkanie rozpoczęło się od czterech przełamań w czterech pierwszych gemach. Przy wyniku 4:3 dla 18-latki mecz przerwano na chwilę z powodu opadu deszczu, ale tenisistki szybko wróciły na kort. Przerwa lepiej zadziałała na "Isię", która miała lepszą końcówkę.

Druga partia była niezwykle zacięta, a o jej losach zadecydowało jedno przełamanie. Przy wyniku 4:3 Radwańska zdołała odebrać serwis rywalki i podwyższyć prowadzenie, którego nie oddała już do końca. - Nie spodziewałem się, że zagra tak dobrze. Nigdy wcześniej jej nie widziałam, więc nie wiedziałam co się może zdarzyć. Nawierzchnia jest odrobinę wolniejsza niż w ubiegłym roku - powiedziała po zwycięstwie Radwańska. Kolejną przeciwniczką Agnieszki będzie Petra Kvitova bądź Aną Ivanović.