Sport   »   Tenis   »   WTA Madryt: Agnieszka Radwańska pokonała Sarę Errani

WTA Madryt: Agnieszka Radwańska pokonała Sarę Errani

2012.05.09//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska wygrała 6:0, 6:1 z Sarą Errani w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie, gdzie pula nagród wynosi 3 755 140 euro. W kolejnej fazie rywalkom Polki będzie Roberta Vinci, która pokonała Yaninę Wickmayer 6:1, 6:2. W grze "Isi" widać było, że jest mocno podbudowana awansem z czwartego na trzecie miejsce, w rankingu najlepszych tenisistek świata WTA.

W pierwszym secie Radwańska miała problemy z wygraniem jedynie trzeciego gema - przegrywała już 0:40. Nasza najlepsza tenisistka zdołała jednak przechylić szalę na swoją korzyść, posyłając m.in. dwa asy serwisowe. Po chwili Włoszka miała szansę nawet na przełamanie, lecz zawodniczka z Krakowa tylko dała złudne nadzieje rywalce.

Druga odsłona to już zupełna dominacja Radwańskiej. Errani nie starała się nawet podejmować walki, przez co drugi set trwał zdecydowanie krócej. Polka "oddała" przeciwniczce tylko jednego gema, przy wyniku 5:0, po czym zakończyła spotkanie.